Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fakulta, AS, SMČ

FAKULTA

www.lf1.cuni.cz

1. lékařská fakulta - fakulta špičková, otevřená a přátelská. Ač se to některým možná nebude moc zdát, tak je to všechno pravda. Možná vám přijde, že je 1. LF obrovská, že každý jede sám za sebe, ale vždycky je to jen o lidech. Na názory, že se na 1. LF bezhlavě vyhazuje od zkoušek nedejte, v 99,9% to není pravda. :-)

Obrovská výhoda zubního lékařství je ta, že je v ročníku oproti všeobecnému lékařství poměrně málo studentů, takže se v podstatě všichni navzájem znáte (když ne jménem, tak určitě od vidění). Docela často pořádáme různé akce jako jsou pikniky, celozubařské párty nebo paintbally. :-) V říjnu pro vás určitě připravíme jednu celozubařskou welcome party. ;-)

 

SMČ - spolek mediků českých

Spolek mediků českých pořádá různé studentské akce, provozuje ve Faustově domě na Karlově náměstí klub, kde také poskytuje zázemí ke studiu (studovna, tisk a kopírování, internet, stolní fotbal, knihovna). Prodává také fakultní trička a zároveň se také podílí na různých dobročinných a společenských akcích. Členem se může stát každý student, který zaplatí jednorázový poplatek 100 Kč. Často také pořádá SMČ tzv. Hvězdné pařby.

více o SMČ zde nebo přímo od jeho představitelů v Dobronicích:

http://www.lf1.cuni.cz/smc

 

AS - akademický senát

Akademický senát je významnou složkou 1. LF. Schvaluje poměrně důležité věci jako např. počty přijímaných uchazečů, výše stipendií, obsazení výběrových řízení nebo také schvaluje a mění vnitřní předpisy 1. LF. Jednou za 3 roky také volí děkana. AS má celkem 30 členů - 15 voleno studenty a 15 voleno akademiky. V aktuálním AS je celkem 11 studentů a 19 akademiků. Co je ale důležité pro vás je to, že se můžete obracet na jednotlivé studenty v AS s různými připomínkami a nápady na zlepšení chodu fakulty nebo také se stížnostmi. 

Jen pro vaší představu, tak třeba díky studentům v AS se podařilo prosadit projekt "studentský tutor" nebo iniciovat vybudování zázemí pro studenty jaké je dnes např. ve studovně nebo v Purkyňově ústavu. Aktuálním projektem jsou stránky studentů 1.LF UK.

studenti zubního lékařství v AS:

Natalie Malinová, 4. ročník

Michal Hodas, 4. ročník

 

více o AS včetně seznamu členů naleznete zde:

http://www.lf1.cuni.cz/akademicky-senat